O SZKOLE
LICEUM FILMOWE I KREACJI GIER WIDEO
Nasza działająca pod egidą Warszawskiej Szkoły Filmowej placówka to artystyczne liceum ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi. Założone przez dwukrotnie nominowanego do Oscara filmowca, Macieja Ślesickiego, oraz uznanego aktora, Bogusława Lindę, od ponad dziesięciu lat pomaga uczniom rozwijać pasje i specjalistyczne umiejętności w branżach przyszłości, dbając jednocześnie o szeroki zakres ich wiedzy ogólnej. Dzięki zdobytym tu kompetencjom nasi absolwenci mają ułatwioną drogę do nauki na prestiżowych uczelniach na całym świecie oraz znaczną przewagę na konkurencyjnym rynku pracy.
DLACZEGO WARTO SIĘ U NAS UCZYĆ?
- Znakomite wyniki matur
Choć jesteśmy szkołą artystyczną, to kładziemy ogromny nacisk na równowagę między sztuką a nauką. Wiemy, że matura to kluczowy punkt w życiu każdego ucznia, dlatego nasz intensywny program przygotowawczy pozwala osiągać doskonałe rezultaty na egzaminie dojrzałości. Ponadto w klasach III i IV realizowana jest dwujęzyczność nauczania. Oznacza to, że w klasach dwujęzycznych przedmioty takie jak historia sztuki i filozofia są dodatkowo prowadzone w języku angielskim. Z dumą podkreślamy także, że procent zdawalności matury w Liceum Filmowym i Kreacji Gier Wideo jest naprawdę imponujący. Język polski zdaje 99% maturzystów, matematykę - 98,5%, natomiast język angielski aż 100%.
- Edukacja na najwyższym poziomie
Prócz przedmiotów podstawy programowej uczniowie zdobywają tu doświadczenie z zakresu najprężniej rozwijających się branż przemysłu audiowizualnego w ramach profili:
▪️ Filmowego
▪️ Aktorskiego
▪️ Kreacji Gier Wideo
W ramach każdego z nich zgłębiają fachową wiedzę oraz nabywają specjalistyczne kompetencje. Wszystko to dzięki różnorodnym projektom, praktycznym warsztatom oraz unikatowym przedmiotom dodatkowym prowadzonym przez aktywnych zawodowo ekspertów.
- Autorski program nauczania
Nasza wyjątkowa oferta edukacyjna opiera się na autorskim programie, stworzonym specjalnie dla nas przez wykładowców z Warszawskiej Szkoły Filmowej. To dzięki ich bogatemu doświadczeniu Liceum Filmowe i Kreacji Gier Wideo gwarantuje uczniom zarówno solidną dawkę wiedzy teoretycznej, jak i nabycie praktycznych umiejętności. Program ten stawia na kreatywność, innowacyjność i wszechstronny rozwój, przygotowując uczniów do wyzwań współczesnego świata sztuki oraz nowoczesnych technologii. Dbamy również, by nasi uczniowie w toku nauki pozyskiwali inne wartościowe kompetencje przyszłości – wspieramy ich w kształtowaniu analitycznego i krytycznego myślenia, rozwoju komunikatywności oraz inteligencji emocjonalnej, a także w budowaniu zdolności do adaptacji.
- Współpraca z Warszawską Szkołą Filmową
Dzięki bliskiej współpracy z Warszawską Szkołą Filmową licealiści korzystają z dostępu do profesjonalnego sprzętu, oprogramowania, pracowni multimedialnych oraz bogatego życia kulturalnego kampusu. Ponadto budynek Liceum połączony jest z kultowym kinem Elektronik. To tu mają miejsce liczne spotkania z przedstawicielami świata kultury, sztuki, czy nowych mediów oraz, poza standardowym kinowym repertuarem, przedstawienia teatralne, koncerty, a nawet festiwale. Na większość tych wydarzeń wstęp dla naszych uczniów jest całkowicie bezpłatny, a na inne (w tym na wszystkie filmy wyświetlane w Elektroniku) mają specjalną szkolną zniżkę.
- Opieka psychologiczna
Jesteśmy obecni przy uczniach na każdym etapie ich edukacyjnej ścieżki, troszcząc się zarówno o ich rozwój, jak i samopoczucie. Nie bagatelizujemy wyzwań, z jakimi musi mierzyć się dzisiejsza młodzież w dynamicznie zmieniającym się świecie. Dlatego właśnie zapewniamy uczniom kompleksowe wsparcie emocjonalne oraz dajemy pewność, że zawsze mogą na nas liczyć i zwracać się do członków kadry nauczycielskiej z każdym problemem. W naszej szkole dbamy o to, by wszyscy uczniowie czuli się w pełni akceptowanymi członkami licealnej społeczności.
- Mentoring
Najzdolniejsi uczniowie mają szansę na indywidualne wsparcie swojego rozwoju pod okiem doświadczonych profesjonalistów. Dzięki prowadzonemu u nas programowi mentoringowemu mogą oni korzystać z bogatego doświadczenia kadry pedagogicznej, wiedzy czynnych zawodowo specjalistów wykładających w Warszawskiej Szkole Filmowej, a także pozyskiwać cenne wskazówki od zaproszonych ekspertów z branży filmowej i gamedevowej. Mentorzy nie tylko pomagają uczniom doskonalić swoje umiejętności w wybranych dziedzinach, ale służą również radą oraz wsparciem w kwestiach związanych z planowaniem przyszłych ścieżek kariery.
MISJA SZKOŁY
Liceum Filmowe i Kreacji Gier Wideo pomaga rozwijać pasje młodzieży wychowanej w erze cyfrowej. Umiejętności naszych uczniów doskonalimy poprzez liczne zajęcia warsztatowe i twórcze projekty artystyczne. Tworzymy inspirującą i kreatywną przestrzeń, która umożliwia młodym talentom odkrywanie własnego potencjału. Podejmujemy aktywne działania na rzecz popularyzacji kultury filmowej i sztuki wśród młodzieży. Dzięki naszemu zaangażowaniu uczniowie nie tylko zdobywają umiejętności niezbędne na rynku pracy, ale również rozbudzają swoją kreatywność i stają się aktywnymi uczestnikami świata kultury. Wybierając naszą szkołę, otrzymują możliwość odkrywania i rozwijania własnych zainteresowań zarówno sztuką, filmem, czy teatrem, jak i nowymi technologiami. Z pomocą innowacyjnych i elastycznych metod nauczania budujemy razem podstawy przyszłego sukcesu uczniów, jednocześnie stale aktualizując nasze podejście, by jak najlepiej przygotować ich do wyzwań przyszłości.
|
ABSOLWENCI
Liceum Filmowe i Kreacji Gier Wideo przez zaledwie dekadę swojej działalności wykształciło wybitne jednostki, które nie tylko odnoszą spektakularne sukcesy w Polsce, ale także zdobywają uznanie na arenie międzynarodowej. Wśród nich są przedstawiciele świata kultury, sztuki, mediów oraz nowych technologii.
- Naszą szkołę ukończyła m.in. reżyserka i scenarzystka Natasza Parzymies, twórczyni hitowego serialu internetowego, „Kontrola” (ponad 70 mln wyświetleń na YouTubie), który trafił pod skrzydła medialnego giganta Warner Bros. Discovery i doczekał się czterech sezonów. Natasza ukończyła także studia reżyserskie na Warszawskiej Szkole Filmowej. W 2022 roku prestiżowy magazyn Variety umieścił ją na liście Young Hollywood Up Next Impact List, wśród 50 nazwisk najlepszych młodych twórców na świecie, którzy już teraz wywarli ogromny wpływ na branżę rozrywkową. Natasza trafiła także do zestawienia 100 Kobiet 2022 Roku Forbes Women Polska. W jej produkcjach grały takie gwiazdy, jak choćby Dorota Pomykała i Dorota Stalińska, a muzykę do jednego z jej filmów skomponował popularny artysta, Ralph Kaminski.
- Naszą absolwentką jest również animatorka, reżyserka i scenarzystka, Gabi Bania. Jej prace były doceniane na całym świecie. Nominowano ją do nagród na ponad 100 festiwalach w 23 krajach, gdzie zdobyła uznanie profesjonalistów branży filmowej. Laureatka konkursu „Młoda Polka” w kategorii „Kultura i sztuka”. W 2023 ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na Wydziale Animacji Komputerowej University of South Wales ze specjalizacją w reżyserii i animacji postaci 3D.
- Wśród osób, które ukończyły nasze Liceum jest także Maks Zdybicki, dziennikarz radiowy, a ponadto aktor dubbingowy, lektor podcastów i wokalista. Jeszcze jako nastolatek zagrał w teledysku Dawida Podsiadły „Powiedz mi, że nie chcesz” i występował na deskach Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Podkładał głos w produkcjach emitowanych na Disney Channel, Nickelodeon, czy Mini-Mini. W latach 2018-2022 był związany z grupą RMF. Zaczynał w Radiofonii 100,5 FM, a następnie pełnił rolę wydawcy i prezentera serwisów informacyjnym RMF MAXXX. Obecnie tworzy reportaże i przeprowadza wywiady w miejskiej platformie informacyjnej Play Kraków.