"Sukienka" w Kinie Elektronik – pokaz ze zbiórką dla Ukrainy
Już 9 marca o 19:30 zapraszamy do Kina Elektronik na specjalny pokaz nominowanego do Oscara filmu "Sukienka".
Wciąż poszukujemy nowych sposobów na to, by pomagać osobom zmuszonym do ucieczki przed wojną w Ukrainie. Zdecydowaliśmy się zatem, by poza zbiórką włączyć do pomocy to, co mamy najlepszego – nasze filmy! Specjalny pokaz "Sukienki" wyreżyserowanej przez naszego studenta, Tadeusza Łysiaka, to jedyna taka okazja, by obejrzeć ten wielokrotnie nagradzany film na wielkim ekranie!
Wstęp na projekcję jest DARMOWY, ale podczas seansu będziemy zbierać fundusze na pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Liczymy, że nie pozostaniecie obojętni na los naszych Sąsiadów i hojnie zasilicie zbiórkowe puszki. Ich zawartość trafi do Fundacji Ocalenie, która pomoże zorganizować uchodźcom nowe, bezpieczne życie w Polsce.
Ми з вами, Україна!
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tej wyjątkowej produkcji, zapraszamy na oficjalną stronę poświęconą filmowi "Sukienka": KLIKNIJ TUTAJ
Plakat filmu "Sukienka". Autor: Plakiat
SUKIENKA
Pracująca w przydrożnym motelu niskorosła Julia nie chce już dłużej tłumić w sobie pożądania, seksualności i tęsknoty za fizyczną bliskością. Kiedy w jej życiu pojawia się przystojny kierowca ciężarówki, jej niezrealizowane fantazje zaczynają się ucieleśniać. Ale „Sukienka” to nie tylko historia kobiety spotykającej mężczyznę. Fizycznie odmienna od otaczającego ją społeczeństwa Julia doświadcza wielu przykrości. „Sukienka” to uniwersalna opowieść o tęsknocie, która dotyka każdego, bez względu na dzielące nas bariery i różnice.
OBSADA: Anna Dzieduszycka, Dorota Pomykała, Szymon Piotr Warszawski, Andrzej Glazer, Lea Oleksiak
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Tadeusz Łysiak ZDJĘCIA: Konrad Bloch MONTAŻ: Mariusz Gos DŹWIĘK: Błażej Kafarski MUZYKA: Jan Królikowski KIEROWNICTWO PRODUKCJI: Monika Ossowska OPIEKA PEDAGOGICZNA: Wojciech Saramonowicz PRODUCENT: Maciej Ślesicki PRODUKCJA: Warszawska Szkoła Filmowa, Dobro, MIŁO, GŁOŚNO WSPÓŁFINANSOWANIE: Polski Instytut Sztuki Filmowej DYSTRYBUCJA I SPRZEDAŻ: Salaud Morisset PLAKAT: Plakiat
Poznaj studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy stworzyli SUKIENKĘ:
TADEUSZ ŁYSIAK (scenariusz i reżyseria) – urodzony w 1993 roku, student reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej, absolwent wydziału Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Twórca dwóch nagradzanych w Polsce i za granicą krótkich metraży: „Techno” (w rolach głównych Leszek Abrahamowicz, Danuta Stenka, Michalina Olszańska) oraz „Sukienka” (Anna Dzieduszycka, Dorota Pomykała, Szymon Piotr Warszawski). Uczestnik prestiżowego programu FUTURE FRAMES – Generation NEXT of European Cinema w ramach Eastern Promises przy festiwalu w Karlowych Warach. Laureat nagrody „Odkrywczego Oka” dla młodego utalentowanego twórcy podczas festiwalu filmów polskich w Chicago.
KONRAD BLOCH (zdjęcia) – urodzony w 1995 roku, absolwent Wydziału Operatorskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autor zdjęć do kilku filmów krótkometrażowych, teledysków oraz kampanii społecznej z Anją Rubik – #sexED. Nominowany w 2018 roku do Złotej Kijanki za film krótkometrażowy „Techno”. W 2020 roku kolejny film krótkometrażowy – „Sukienka” – przyniósł mu Brązową Kijankę na Camerimage 2020 oraz nagrodę firmy Heliograf na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dla autora najlepszych zdjęć w Konkursie Filmów Krótkometrażowych oraz nagrodę za najlepsze zdjęcia na 38. Sulmona Film Festival. Konrad przygotowuje się do swojego debiutu fabularnego.
MARIUSZ GOS (montaż) – rocznik 1992. Absolwent kierunku Montaż filmowy i telewizyjny w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jak sam powtarza, „kreowanie świata przedstawionego jak i historii, oraz łączenie wątków to jego pasja”. Zaowocowało to wieloma nagrodzonymi za granicą jak i w Polsce, filmami krótkometrażowymi takimi jak „Sukienka”„Techno”, „Skowyt” czy „Dzień dobry”. Ten ostatni nie umknął uwadze krytyków i został nagrodzony w kategorii „najlepszy montaż” na festiwalu G Biennale21 w Australii. Poza krótkimi formami fabularnymi realizuje się w autorskich teledyskach sceny krajowej realizowanych dla m.in. Meli Koteluk & Kwadrofonik, Maty czy Kukona. Nieobce są mu również formy kampanii społecznych (m. in. głośne „sexEd” z Anją Rubik), jak i programy TV czy projekty komercyjne.
Etiudy studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej są realizowane przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej