Przejdź do treści

Tworzenie Gier Wideo


  

Kierunek: Film i Multimedia
Specjalność: Tworzenie Gier Wideo
3 - letnie studia licencjackie
Prowadzone są w trybie stacjonarnym (dzienne) i niestacjonarnym (zaoczne)

 

TWORZENIE GIER WIDEO W WARSZAWSKIEJ SZKOLE FILMOWEJ

Jako pionierzy edukacji w zakresie gamedevu w Polsce uruchomiliśmy nasze studia licencjackie z zakresu tworzenia gier już w 2013 roku, wyczuwając rosnące zapotrzebowanie i dynamiczny rozwój branży. Nasze doświadczenie i wizja pozwoliły nam stworzyć program kształcenia, który nie tylko odpowiada na obecne potrzeby rynku, ale także przygotowuje naszych studentów do wyzwań przyszłości. Pracowali nad nim weterani polskiej branży gier, twórcy takich hitów jak „This War of Mine” (11 bit studios) i serii „Wiedźmin” (CD Projekt RED), przy współpracy z firmą Techland.

 

Uczymy tego, że gry wideo są nie tylko rozrywką, ale mogą być także pełnowymiarowymi dziełami sztuki. Są unikalnym medium, które łączy w sobie inne media i dziedziny twórczości. Dlatego właśnie poza specjalistycznymi umiejętnościami w projektowaniu gier, programowaniu czy grafice komputerowej, specjalność Tworzenie Gier Wideo oferuje także zajęcia z historii sztuki, filmu i montażu. Otrzymasz od nas wszechstronne wykształcenie oparte na praktycznych warsztatach prowadzonych przez najlepszych ekspertów branży audiowizualnej.

 

Pokażemy Ci, jak przekształcić Twoje pasje i marzenia w dochodowy zawód w stale ewoluującej branży. Dołącz do nas i eksploruj wielki potencjał gamedevu!

 
         

 

POZNAJ STUDIA

Nasz wyjątkowy program kształcenia zapewnia kompleksowe przygotowanie do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży gier wideo. Podczas trzyletnich studiów licencjackich zabierzemy Cię w podróż od poszukiwania inspiracji i pomysłu, przez tworzenie scenariusza, programowanie, grafikę komputerową, aż po kolejne etapy realizacji projektu, prowadząc do wydania gotowej gry wideo.

 

W ramach studiów oferujemy nie tylko specjalistyczne warsztaty w obszarze tworzenia gier wideo, ale także zajęcia z historii sztuki, filmu, montażu i pracy z kamerą. Dzięki temu rozwiniesz swoje umiejętności w bardzo szerokim zakresie. Będziesz uczestniczyć m.in. w warsztatach z udziałem profesjonalnych reżyserów filmowych i grafików komputerowych, co da Ci praktyczne doświadczenie niezbędne do osiągnięcia sukcesu w przyszłości.

 

W efekcie nauki i zdobytej praktyki ukończysz Warszawską Szkołę Filmową z wiedzą i umiejętnościami we wszystkich aspektach procesu tworzenia gier wideo. Wejdziesz na rynek z pełnym przygotowaniem do kierowania zespołami produkcyjnymi, a także do samodzielnego projektowania i wypuszczania własnych tytułów. Dołącz do nas i zdobądź solidne fundamenty potrzebne do osiągnięcia sukcesu w fascynującej branży gamedevu!

 
         

 

PROGRAM

W ramach naszego trzyletniego programu studiów licencjackich wszystkie zajęcia prowadzone są przez praktyków – doświadczonych developerów z renomowanych studiów takich jak CD PROJEKT, Techland, 11 bit studios, Flying Wild Hog czy Creepy Jar. Dzięki temu dostaniesz możliwość zdobywania wiedzy od ekspertów z branży, którzy na co dzień pracują przy projektowaniu i wydawaniu nowych tytułów.

 

Kładziemy nacisk na zdobywanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności obejmujących wszystkie dziedziny niezbędne do stworzenia pełnowymiarowej gry wideo. Oprócz specjalistycznych kompetencji z zakresu kreacji gier, zdobędziesz solidny pakiet teorii z dziedziny kultury, filmu i innych dziedzin sztuki audiowizualnej. Przygotujemy Cię do wyzwań związanych z rozwijającą się branżą gier wideo, zarówno pod względem technicznym, jak i kreatywnym.

 

Nieustannie aktualizujemy program i dostosowujemy go do wymagań aktualnego rynku pracy oraz nowych trendów. Nasz zespół wykwalifikowanych i doświadczonych profesjonalistów adaptuje zajęcia do Twoich potrzeb i możliwości, niezależnie od Twojego poziomu doświadczenia!

 

 

KORZYŚCI

  • Oprócz regularnych zajęć, uczelnia organizuje liczne dodatkowe warsztaty i masterclassy, na które zapraszane są czołowe postaci zarówno z polskiej, jak i międzynarodowej branży gier wideo. Dostaniesz niepowtarzalną okazję, by uczyć się od najbardziej znaczących twórców, którzy pracują nad najnowszymi i najbardziej innowacyjnymi projektami w cyfrowej rozrywce.
  • Zapewniamy dostęp do sprzętu oraz oprogramowania używanych w profesjonalnych studiach deweloperskich. Nasza współpraca z czołowymi firmami w branży umożliwi Ci zdobywanie cennego doświadczenia praktycznego, które jest niezwykle cenione na rynku pracy.
  • Nauczysz się tutaj pracy w zespole, ponieważ tworzenie gier to przede wszystkim praca grupowa! Dzięki projektom rozwijanym w trakcie studiów zdobędziesz nie tylko umiejętności kreatywnej twórczości, ale także odkryjesz wartość skutecznej współpracy, klarownej komunikacji i nauki rozwiązywania problemów w zespole.
  • Nasi absolwenci cieszą się znakomitą reputacją w branży! Po ukończeniu studiów na specjalności Tworzenie Gier Wideo będziesz mieć szerokie perspektywy na rozwijanie kariery zarówno w Polsce, jak i za granicą.
  • Studiowanie w Warszawskiej Szkole Filmowej to nie tylko nauka! To także budowanie relacji z liderami branży i rozwijanie sieci kontaktów, które mogą być kluczowe dla przyszłej kariery zawodowej.

PRZYKŁADOWE PRZEDMIOTY

  • Projektowanie gier
  • Historia gier
  • Podstawy modelowania obiektów 3D
  • Podstawy animacji 
  • Podstawy programowania
  • Silniki Unity i Unreal Engine
  • Scenariopisarstwo i narracja
  • Analiza i testowanie gier
  • Zarządzanie i komunikacja w zespole
  • Concept art
  • Produkcja gier
  • Podstawy designu gier
  • Level design
  • Quest design
  • Rezyseria gier
  • Tech art
  • Motion capture
  • Pitching
Na kierunku Tworzenie Gier Wideo nauczamy m.in. obsługi silnika Unity.

 

 
         
 

WYKŁADOWCY 

 

KLIKNIJ, BY POZNAĆ WYKŁADOWCÓW PRZEDMIOTÓW SPECJALISTYCZNYCH

 

Gościnne wykłady i warsztaty prowadzą także, m.in.:

  • Paweł Sasko (CD Projekt)
  • Paweł Miechowski (11 bit studios)
  • Krzysiek „Dalton Pachulski” (Epic - Unreal Engine)
  • Rafał Jankowski (Rebel Wolves)
  • Maria Borys-Piątkowska (Flying Wild Hog)

 

 

PERSPEKTYWY ROZWOJU ZAWODOWEGO

Nasi wykładowcy nie tylko podzielą się z Tobą swoją wiedzą, ale otworzą Ci również drzwi do fascynujących możliwości już podczas studiów. Studenci są przez nich regularnie zapraszani na praktyki i staże do ich firm, a najlepszym oferują nawet pracę w trakcie trwania nauki. To nie tylko unikalna okazja do zdobycia doświadczenia, ale także szansa na rozwój zawodowy jeszcze przed ukończeniem studiów!

 

Absolwenci Tworzenia Gier Wideo są najlepszym świadectwem dydaktycznego sukcesu naszej kadry. Dziś osoby, które wykształciliśmy, współpracują m.in. z takimi gigantami jak CD Projekt RED, Techland, czy Creepy Jar, a ich projekty zdobywają uznanie na renomowanych konkursach i festiwalach.

 
         
 

W ramach naszej specjalności nieustannie będziemy Cię motywować do uczestnictwa w różnorodnych inicjatywach związanych z branżą gier wideo. W Warszawskiej Szkole Filmowej odbywają się imprezy takie jak Warsaw Film School Game Jam, Game Jam Awards czy VR Warsaw Day. Ponadto na terenie naszego kampusu gościliśmy targi pracy branży gier i sektorów kreatywnych Creative & Gamedev Careers EXPO, które stanowią dla studentów doskonałą okazję do nawiązania kontaktów i zdobywania cennego doświadczenia zawodowego.

 

 

Z pełnym zaangażowaniem pomożemy Ci rozwinąć Twoje pasje także poza kampusem! Uczelnia sponsoruje wyjazdy na game jamy w całej Polsce, udział w najważniejszych targach i imprezach branżowych, takich jak Digital Dragons, Game Industry Conference, Poznań Game Arena, Pixel Heaven czy festiwal fantastyki Pyrkon. To nie tylko dodatkowe doświadczenia, ale także okazja do budowania relacji i zdobywania wiedzy na najwyższym poziomie.

 

 

KAMPUS

W toku studiów skorzystasz ze specjalistycznych labów, wyposażonych w sprzęt oraz oprogramowanie, takie jak Unity, Unreal Engine, Autodesk, Adobe, Blender i wiele innych. To właśnie tutaj rozwiniesz swoje umiejętności praktyczne, tworząc innowacyjne projekty i kładąc fundamenty pod rozwój zawodowy.

 

Dodatkowo, nasza szkoła oferuje dostęp do profesjonalnego studia dźwiękowego oraz studia motion capture, które umożliwią Ci eksperymentowanie z różnymi technikami tworzenia dźwięku i animacji. Działające przy Warszawskiej Szkole Filmowej studyjne Kino Elektronik stanowi doskonałe miejsce do prezentowania studenckich projektów na wielkim ekranie. Już na pierwszym roku dostaniesz możliwość zaprezentowania swoich postępów przed szeroką publicznością.

 

Ponadto w ramach kampusu funkcjonuje również kawiarnia, która stanowi nie tylko miejsce spotkań i relaksu, ale również przestrzeń do kreatywnych dyskusji i wymiany pomysłów między studentami.

 
           
 

WSPÓŁPRACA Z PLATIGE IMAGE

Warszawska Szkoła Filmowa idzie ramię w ramię z liderami branży audiowizualnej! Start na rynku pracy w sektorze multimedialnym ułatwia studentom podjęta przez uczelnię współpraca m.in. ze spółką Platige Image. Dzięki wymianie know-how w zakresie edukacji oraz najnowszych technologii, nasi studenci mają szansę na pracę z najlepszymi specjalistami branży oraz na rozwijanie swoich umiejętności z zakresu grafiki komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektów specjalnych w profesjonalnych studiach spółki.

 
         

 

 

POZNAJ GRY NASZYCH STUDENTÓW

Apocalipsis - Harry at the end of the world
Krzysztof Grudziński

House of Laughter
Jerzy Gab

 

STUDIO PRODUKCJI GIER PRZY WARSZAWSKIEJ SZKOLE FILMOWEJ

Przy Warszawskiej Szkole Filmowej powstało profesjonalne studio produkcyjne, które jest kuźnią dla najzdolniejszych studentów i absolwentów specjalności Tworzenie Gier Wideo. Nasze zaangażowanie w rozwój ich talentów przynosi wspaniałe efekty! Pierwszą wyprodukowaną przez wychowanków uczelni grą jest „Best Month Ever”, która zdobyła nagrodę w kategorii „Best Story” w ramach PIXEL AWARDS EUROPE 2022. Gra została także nominowana do nagród Central & Eastern European Game Awards (CEEGA) 2022, zdobyła mnóstwo pozytywnych opinii i komentarzy podczas prezentacji na PAX East 2022 w Bostonie oraz ponad 3 miliony odsłon zapowiedzi na kanale TikTokera MarMorph’a!

 

  

Czytaj więcej o grze naszych Studentów i Absolwentów!

 

KOŁO NAUKOWE

Przy specjalności Tworzenie Gier Wideo powstało koło naukowe GAME DUDE.

Game Dude odbywa się w formie cyklu spotkań otwartych, w ramach których uczestnicy mają okazję poznać czołowych przedstawicieli polskiego gamedevu i zgłębić zagadnienia związane z produkcją gier wideo.


Spotkania są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych - także dla pasjonatów tematu spoza naszej Uczelni.

Więcej o nadchodzącym spotkaniu dowiecie się z oficjalnego fanpage koła - KLIK!

 

 

 

REKRUTACJA

Etap 1: 

Rejestracja online – wymagane dokumenty aplikacyjne (WYŁĄCZNIE FORMAT PDF):

  1. ankieta (wypełniony formularz online) - KLIKNIJ TUTAJ!
  2. wgrane do ankiety zdjęcie legitymacyjne o rozmiarze do 50 kilobajtów (format jpg)
  3. potwierdzenie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 150 zł płatne na konto: Bank Pekao SA nr 95 1240 1040 1111 0010 5829 1000
  4. świadectwo dojrzałości - skan oryginału lub odpisu, ale nie odpisu notarialnego. Tegoroczni maturzyści do czasu wydania świadectwa załączają podpisane oświadczenie - KLIK 
  5. list motywacyjny do Rektora Warszawskiej Szkoły Filmowej – dr hab. Andrzeja Ramlaua

            List motywacyjny będzie podstawą do rozmowy rekrutacyjnej i powinien zawierać:

  • imię i nazwisko, kontakt telefoniczny, adres e-mail kandydata;
  • informacje o ewentualnym doświadczeniu kandydata w tematyce tworzenia gier, innych projektów audiowizualnych;
  • zainteresowania związane z tematyką studiów;
  • powód, dla którego kandydat chciałby studiować specjalność Tworzenie Gier Wideo;
  • inne informacje, które kandydat uzna za istotne dla pozytywnego efektu rozmowy rekrutacyjnej.

  

Etap 2:

Rozmowa rekrutacyjna


Spotkania rekrutacyjne odbędą się 22 sierpnia od godziny 10:00.

Rozmowę rekrutacyjną przeprowadzi komisja kwalifikacyjna składająca się z wykładowców specjalności Tworzenie Gier Wideo.


W trakcie rozmowy kandydat prezentuje swoje zainteresowania, pasje, ewentualne doświadczenie w tematyce tworzenia gier wideo, czy innych projektów audiowizualnych. 


Uwaga – rozmowa rekrutacyjna nie jest egzaminem, nie ma na celu sprawdzania specjalistycznej wiedzy z zakresu tworzenia gier wideo. Zapraszamy również kandydatów bez doświadczenia w tworzeniu gier!


Rozmowa ma na celu poznanie kandydata, jego zainteresowań i motywacji do podjęcia studiów w tej konkretnej specjalności.


Wyniki będą ogłaszane w ciągu 7 dni od rozmowy rekrutacyjnej.

Etap 3:

Podpisanie dokumentów w Biurze Rekrutacji w siedzibie Uczelni.


Po dostarczeniu kompletu dokumentów kandydat zostaje umówiony na spotkanie w biurze rekrutacji w celu podpisania umowy z Uczelnią oraz informacji o przyjęciu na studia. Na miejscu otrzymuje też indywidualny numer konta bankowego do wpłaty wpisowego i czesnego.


Termin wpłaty wpisowego – 7 dni od podpisania umowy o kształcenie.

 

 

W przypadku pytań dotyczących specjalności Tworzenie Gier Wideo, programu, czy rozmowy rekrutacyjnej zachęcamy do kontaktu! 

Koordynator specjalności
Robert Ogłodziński

 




Opłaty:

Zarządzenie Kanclerza 1/4/2023 - wysokość opłat - kierunki studiów - 2023-2024

 

- Opłata rekrutacyjna  150 zł

 

Opłaty za studia w trybie dziennym:

- Wpisowe – 2 900 PLN

- Opłata za elektroniczną legitymację studencką – 22 PLN

- Obowiązkowa składka na ubezpieczenie NNW - 42 PLN - płatna corocznie, razem z ratą czesnego za m-c październik

- Czesne dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej: 17 420 PLN

- Czesne dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na pierwszym i drugim roku studiów:

1 840 PLN (od października do czerwca włącznie)

900 PLN (od lipca do września włącznie)

 

- Czesne dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na trzecim roku studiów: 2 140 PLN (od października do czerwca)

 

Opłaty za studia w trybie zaocznym:

- Wpisowe – 1 800 PLN

- Opłata za elektroniczną legitymację studencką – 22 PLN

- Obowiązkowa składka na ubezpieczenie NNW - 42 PLN - płatna corocznie, razem z ratą czesnego za m-c październik

- Czesne dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej 12 900 PLN

- Czesne dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych płatnych na pierwszym i drugim roku studiów:

1 500 PLN (od października do czerwca włącznie)

300 PLN (od lipca do września)

 

- Czesne dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych płatnych na trzecim roku studiów: 1 600 PLN (od października do czerwca)

 

Terminy płatności 

- Wpisowe: termin płatności upływa 7-go dnia od podpisania umowy o kształcenie

- Czesne w rozrachunku miesięcznym: termin płatności upływa 5-go dnia każdego miesiąca 

 

Opłatę rekrutacyjną proszę przelewać na konto:

Warszawska Szkoła Filmowa

ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa

Bank Pekao SA

95 1240 1040 1111 0010 5829 1000