O Warszawskiej Szkole Filmowej
Warszawska Szkoła Filmowa została założona w 2004 roku przez reżysera filmowego, scenarzystę i producenta Macieja Ślesickiego oraz jednego z najpopularniejszych polskich aktorów, Bogusława Lindę. Obecnie stanowi jedyny w kraju kompleks szkół filmowych, w ramach którego prowadzone są studia licencjackie i podyplomowe, studium policealne, kursy oraz liceum ogólnokształcące o profilu filmowym i kreacji gier wideo. W ramach kampusu działa kultowe studyjne kino Elektronik.
W Warszawskiej Szkole Filmowej wykładają aktywni zawodowo filmowcy Joanna Kos-Krauze, Radosław Piwowarski, Magdalena Łazarkiewicz, Alek Pietrzak, Tadeusz Łysiak, Andrzej Jaroszewicz, a także twórcy gier wideo m.in. Konrad Tomaszkiewicz. Rektorem szkoły jest Andrzej Ramlau. Autorski, unikatowy, stale rozwijany program edukacyjny Uczelni powstał w oparciu o ich wiedzę i doświadczenie.
Misją uczelni jest szeroko pojęta edukacja, również przez szereg inicjatyw, przeważnie bezpłatnych i otwartych dla chętnych, takich jak największy w Polsce festiwal filmowy poświęcony scenopisarstwu Script Fiesta, Akademia Filmoteki Szkolnej, imprezy typu Game Jam dla twórców gier czy spotkania z ważnymi postaciami ze świata kultury i edukacji.
Uczelnia oferuje wszechstronne wykształcenie, kształci w zakresie reżyserii, aktorstwa, realizacji obrazu filmowego, montażu, produkcji filmowej i telewizyjnej, filmoznawstwa, scenariopisarstwa, fotografii, kreacji dźwięku oraz z tworzenia gier wideo. Prowadzone są również anglojęzyczne studia międzynarodowe, skupiające studentów z całego świata. W ramach uczelni działa Szkoła Zawodów Filmowych oraz Studium Wokalno-Aktorskie.
Jednym z najważniejszych założeń Uczelni jest wspieranie studentów w tworzeniu zespołów filmowych w ramach istniejących kierunków. Studenci mają do dyspozycji profesjonalne zaplecze dydaktyczne oraz sprzęt, dzięki czemu rokrocznie powstaje blisko 250 etiud filmowych. Szkoła wspiera ścieżkę festiwalową filmów, które co roku pojawiają się na ponad 200 festiwalach na całym świecie i zdobywają liczne nagrody. Uczelnia ma na swoim koncie dwie nominacje do Oscara® za „Naszą klątwę" (2015) w reżyserii Tomasza Śliwińskiego oraz „Sukienkę"(2022) w reżyserii Tadeusza Łysiaka. Film absolwentki uczelni DK Welchman pt. „Chłopi” był polskim kandydatem do Oscara® w 2024 roku. Zrealizowany przez studentów i absolwentów uczelni pełnometrażowy film „kRAJ” trafił w 2021 roku do kin i do globalnej dystrybucji na platformie Netflix. Kolejnym filmem pełnometrażowym wyprodukowanym w ramach uczelni jest film "Ludzie" w reżyserii Macieja Ślesickiego i Filipa Hilleslanda, który trafi do dystrybucji kinowej jesienią 2024 roku.