Warszawska Liga Debatancka zawitała w tym roku do Liceum Filmowego. Byliśmy gospodarzem IV rundy tych prestiżowych rozgrywek. Temat przewodni rundy stanowiło kino, a pojedynki rozegrano w ELEKTRONIKU.

Zaczęło się od walkowera Bednarskiej i drużyna Cervantesa nie miała przeciwnika. Szybko zebraliśmy ekipę, która w pojedynku pokazowym debatowała z Cervantesem na temat sensowności adaptacji filmowej książek. Brawo dla KLARY, EDYTY, ŁUKASZA i JANKA. Potem drużyna Monneta potykała się z ekipą Lelewela, debatując o wpływie techniki filmowej na aktualność dawnego kina. Gwoździem programu stała się ostatnia debata, w której Filmówka rywalizowała z drużyną Fredry. Wylosowaliśmy kontrtezę do tematu NALEŻY UNIKAĆ KINA ROZRYWKOWEGO. Pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i stricte retorycznym. Debatanci stworzyli widowisko emocjonujące, o wysokiej kulturze języka i temperaturze samej dyskusji. Pryncypia debaty oscylowały wokół definicji rozrywki i kina rozrywkowego. Udowodniliśmy, że kino to rozrywka, iluzjon, widowisko, choć o różnej wartości, i podkreśliliśmy, że szufladkowanie kina w dobie postmodernizmu nie ma sensu. Wygraliśmy! I to drugi raz z rzędu! Mamy realną szansę na finały! Czas przedstawić bohaterów: GABI, BARTEK, MIŁOSZ i debiutujący w WLD MARCIN. Wyrazy uznania należą się jeszcze EDYCIE, która angażowała się we wszystko w przygotowaniach i realizacji tej rundy debat.
Co w przyszłości? Za miesiąc gramy z Monnetem na temat BACH GÓRUJE NAD MOZARTEM. Jeśli czytając to, uznasz, że temat jest frapujący, przyjdź na zajęcia retoryki we wtorek o 15.45. A na razie życzę udanych ferii…

Opiekun ekipy LOF, Tomasz Piotrowicz

  

 

 

Feedback