Wspaniały sukces naszego ucznia! Alexander Marev zajął zaszczytne Pierwsze Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Bogusława Kaczyńskiego, który odbył się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Narodowego w Białej Podlaskiej.
I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej to impreza o charakterze ogólnopolskim, a jej celem jest promowanie utalentowanych młodych wykonawców.
Impreza została zorganizowana przez Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej przy współpracy Zespołu Szkół Muzycznych I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej.
Jury w składzie  Ewa Iżykowska-Lipińska prof. zw. dr hab., pedagog śpiewu w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Anna Jeremus-Lewandowska prof. dr hab., pedagog śpiewu w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Mariusz Orzełowski - dyrygent, kompozytor, Witold Matulka - dyrektor artystyczny Festiwalu Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego i Śpiewak Operowy (przewodniczący jury) i Patrycja Sawczuk - sekretarz Jury, Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej za najlepszego wykonawcę spośród 31 uczestników konkursu uznało Alexandra Mareva. Nasz uczeń za swój znakomity występ otrzymał I Nagrodę, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka.

Gratulacje!

Feedback