15 maja 2018 miała miejsce gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Antyk-Kamera-Akcja! 2018”.

Debiutancki animowany film uczennicy GABI BANIA z klasy I „C” zajął II miejsce. Konkurs zorganizowany został przez Ośrodek Badań nad Tradycją Antyczną (OBTA) na Wydziale „Artes Liberales” UW, w ramach międzynarodowego projektu naukowego „Our Mythical Childhood…”. Jego celem jest popularyzacja mitologii greckiej oraz kultury antycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez przedstawienie mitologicznych historii w sposób odsłaniający ich nowe, nieznane wcześniej oblicza i wartości, pomocne młodym ludziom w drodze przez życie.

Wyboru laureatów dokonało międzynarodowe Jury, w skład którego wchodzili badacze i popularyzatorzy antyku, a także specjaliści zajmujący się sztuką filmową z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, University of Roehampton w Londynie oraz University of Cambridge. Obradom przewodniczył reżyser, scenarzysta telewizyjny i teatralny - Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Gratulujemy Gabi i mocno wierzymy w Twoje przesłanie: stop nienawiści!