15 lipca w TR Warszawa (ul. Marszałkowska 8) odbędzie się spektakl wystawiony przez uczestników projektu „Lato w teatrze”. W gronie aktorów pojawili się uczniowie Liceum Filmowego. Edyta Bełza, Klara Woźniak, Mikołaj Borowy i Miłosz Gierszewski wzięli udział w warsztatach teatralnych, a teraz zobaczymy ich w przedstawieniu projektu „ALE CZY NA PEWNO słyszysz ten błysk?”.

 

Warsztaty teatralne dla młodzieży ponadgimnazjalnej były inspirowane tekstem Mirosława Nahacza „Niezwykłe Przygody Roberta Robura”. Dwutygodniowa praca w grupie scenograficznej, technicznej, literackiej, komunikacyjnej, producenckiej i aktorskiej odbyła się pod okiem pracowników Teatru.

Projekt „ALE CZY NA PEWNO słyszysz ten błysk?” realizowany jest w ramach „Lata w teatrze” – programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski – 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury.

Terminy pokazów: 15 lipca | godz. 17:00 i 19:00 - TR Warszawa

FOTO: Dorota Bąk

Feedback