Fotografie wykonane przez studentów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej zobaczyć można w ramach wystawy „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” w hali głównej dworca Warszawa Centralna.

Na wystawie można oglądać 16 zdjęć, na których 99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Projekt powstawał pod kierownictwem artystycznym naszej wykładowczyni, wybitnej polskiej fotografki Lidii Popiel. Kuratorem wystawy jest Artur Andrus, a na zdjęciach występują m.in. Marek Niedźwiecki, Katarzyna Borowiecka, Ryszard Jaźwiński, Robert Kantereit, Marcin Łukawski, Radosław Mróz, Michał Nogaś, Jurek Owsiak, Hirek Wrona i inni.

Tematem kalendarza na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy – między innymi „Szarlatan” Hieronima Boscha, „Wiosna” Botticellego, „Lekcja anatomii doktora Tulpa” Rembrandta czy „Dwie Fridy” Fridy Kahlo. Projekt powstał dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

– Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego zapraszamy na wystawy naszych zdjęć, które odbędą się w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Krakowie, czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi – mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Wystawa „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” na dworcu Warszawa Centralna będzie dostępna dla publiczności do 7 grudnia 2014 r. Od 7 grudnia br. wystawa gościć będzie na dworcu Gdynia Główna. 10 grudnia oficjalne otwarcie wystawy we Wrocławiu, a w styczniu 2015 roku w Krakowie.

W każdym z miast wystawę „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” będzie można oglądać przez 2 tygodnie.

Kalendarz „Trójka w obrazach wielkich mistrzów” dostępny jest w sklepiku „Walendziku” przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.
Kontakt:
Artur Szklarczyk
Specjalista ds. public relations Polskie Radio S.A.
– Agencja Promocji
tel. (022) 645 51 28
kom. 602 15 66 55
artur.szklarczyk@polskieradio.pl
www.polskieradio.pl/trojka

Feedback