Gra "This War Of Mine", stworzona przez polską firmę 11 bit studios, od 14 listopada pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się nowych gier. Jednym z jej projektantów i scenarzystów jest Kacper Kwiatkowski, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej na jednym w Polsce kierunku "Tworzenie gier wideo". Polska produkcja oferuje graczom przejmujące doświadczenie rzeczywistości wojny. Gra zbiera rewelacyjne recenzje i osiąga obecnie lepsze wyniki niż międzynarodowe hity na rynku, takie jak "Assassin's Creed Unity" czy "Call of Duty: Advanced Warfare".

"This War Of Mine" - zwiastun gry:
"This War Of Mine" to gra symulująca przeżycia wojny z perspektywy ludności cywilnej, zainspirowana dramatycznymi wydarzeniami, które miały miejsce podczas oblężenia Sarajewa w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie.  Gracz może wcielić się w rolę kilku cywili, którzy przebywają w ogarniętym wojną mieście. Musi zrobić wszystko, aby przeżyć - zdobyć wodę, żywność, opał i leki. Stawiany jest też przed szeregiem trudnych, moralnych dylematów. Redakcja serwisu Controlmagazine.net określiła "This War Of Mine" jako nowy typ "gry empatycznej"

"Podczas gdy inne gry wymagają szybkich refleksów, dobrej percepcji przestrzeni czy wysokiej precyzji, my zachęcamy gracza do zrozumienia postaci i podjęcia odpowiedniej decyzji w jej imieniu. Empatia jest jedną z cech, które są najważniejsze w całym doświadczeniu naszej gry. Coraz więcej twórców gier stawia ją na pierwszym miejscu." powiedział Kacper Kwiatkowski, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku "Tworzenie gier wideo" w wywiadzie z Controlmagazine.net.

Chcesz poznać praktykę tworzenia gier wideo i dołączyć do liderów polskiej branży? Dowiedz się więcej na temat jedynego w Polsce kierunku  studiów "Tworzenie gier wideo".

Więcej na temat procesu powstawania bestsellerowej gry "This War Of Mine" można przeczytać w serwisie Polygamia.pl

Feedback