Zespół Szkół Filmowych- Liceum Filmowe, Gimnazjum Filmowe i Liceum Kreacji Gier Wideo dołączyły do corocznego żoliborskiego festynu  „Otwieramy Żoliborz ”. 15 maja w Parku Żeromskiego odbył się nasz Piknik Historyczny.

Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła Żoliborzanom pojawić się w niedzielę w centralnym parku dzielnicy. Liczne atrakcje przygotowane przez Urząd Dzielnicy Żoliborz ściągnęły dzieci, młodzież i dorosłych. 
Gimnazjum Filmowe tego dnia zorganizowało spotkanie z "ciekawymi ludźmi w niezwykłym miejscu"- na podwórzu słynnej kamienicy przy ul. Sierpeckiej 6. Wydarzenie było kontynuacją projektu, który Uczniowie rozpoczęli z okazji uroczystości 100 – lecia przyłączenia Żoliborza do Warszawy. 
Liceum Filmowe przygotowało program również związany z historią. Żoliborzan zaprosiliśmy do udziału w warsztatach łuczniczych, warsztatach iluminacji i warsztatach krawiectwa średniowiecznego. Chętni mogli także obejrzeć wykorzystywane w filmach repliki broni średniowiecznej, zbroi, hełmów, oraz spróbować swoich sił w walce z "prawdziwymi" rycerzami. 
Liceum Kreacji Gier Wideo zaprosiło do namiotu, w którym prezentowaliśmy najnowocześniejsze technologie rzeczywistości wirtualnej. Chętni mogli zobaczyć wnętrze ludzkiego mózgu za pomocą gogli Oculus Rift.

Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Żoliborz za zaproszenie do udziału w Wydarzeniu, oraz wszystkim Żoliborzanom za udział w naszym Pikniku Historycznym! Do zobaczenia za rok!

 

Feedback