Tegoroczny Obóz Filmowy dla klas I i II  odbył się w ośrodku "Cztery Wiatry" w Korytnicy. Był to bardzo intensywny, twórczy i kreatywny czas. W ramach obozu odbyły się ciekawe zajęcia, między innymi filmowe i aktorskie. 

Klasy pierwsze miały zajęcia w 3 grupach tematycznych:

CIEMNIA – prowadzenie Marta Mielcarek

FILM – Tomek Ślesicki

AKTORSTWO – Roma Gąsiorowska i Jakub Piotrowicz. 

 

Klasy drugie stworzyły dwie grupy projektowe:

VIDEOART – Marta Mielcarek i Jakub Piotrowicz

FILM – Tomek Ślesicki i Małgosia Stasiak.

Klasy miały za zadanie stworzyć teledysk taneczny, klasy drugie videoart pt. "Krytyka koloru" z elementami improwizacji ruchowej i etiudy/teledysku wg pomysłów wypracowanych podczas zajęć.  
Na zajęciach aktorskich uczniowie realizowali zadania zaproponowane przez Romę Gąsiorowską oraz uczyli się wystąpień przed kamerą.


 

 
         
 

Zajęcia w ciemni z Martą Mielcarek

W zajęciach udział brali uczniowie klas pierwszych. Pod opieką Marty Mielcarek poznawali magię fotografii analogowej. Grupa poznała podstawowe procesy ciemniowe, takie jak wywoływanie filmów czarno białych oraz realizacja czarno białych odbitek.

 
         
 
         
 
     
 

 

Tworzenie teledysku z Tomkiem Ślesickim.

 
       
 

Projekt klas 2 - Film - tworzenie etiud filmowych pod opieką Tomka Ślesickiego (operatorka) i Małgosi Stasiak (scenariusz).

 
         
 

Videoart - projekt pod opieką Marty Mielcarek i Jakuba Piotrowicza.

Zadania proponowane przez wykładowców miały na celu złamanie schematów filmowych i tworzenie form autonomicznych. Uczniowie dostali 2 zadania -  "Autorefleksja" - projekt inspirowany twórczością Wojciecha Bąkowskiego i "Krytykę koloru". 

 
           
 

 

Feedback