W piątek 16 lutego uczniowie klas pierwszych i gimnazjum brali udział w pokazach i warsztatach Mobilnego Obserwatorium Astronomicznego Anuka.   W hali WSF o godzinie ósmej stanął tajemniczy niebieski namiot, uczniowie pojedynczo i szybko wchodzili do namiotu ( aby nie wypuszczać powietrz, którym namiot został napełniony), a tam niespodzianka, wygodne materace.Zaczął się pokaz dwóch filmów: Drogowskazy na niebie, i Dwa kawałki szkła. Z pierwszego filmu uczniowie dowiedzieli się jakie gwiazdy. gwiazdozbiory i planety można obserwować na dzisiejszym nocnym niebie podczas wieczornego spaceru. Z drugiego filmu poznali historię rozwoju astronomii od lunety Galileusza do współczesnych teleskopów dzięki którym poznajemy coraz więcej tajemnic Kosmosu (np.możemy podglądać rodzące się gwiazdy), ale nie należy się martwić, bo Kosmos ma ich jeszcze dużo.

Uczniowie brali też udział w warsztatach. Na pierwszych rozwijali swoje manualne zdolności, wykonywali obrotową mapę nieba i uczyli się, jak się nią posługiwać, oraz sprawdzać kiedy jest widoczny ich znak zodiaku. Poznali też losy Słońca.
  Drugie warsztaty zostały poprowadzone w formie quizu, podczas którego mieli wybrać prawdziwe cechy każdej z planet Układu Słonecznego, co pozwoliło poszerzyć i utrwalić wiadomości poznane na lekcjach.