We wtorek od rana Warszawska Szkoła zapełniała się licealistami i gimnazjalistami z całej Polski. Piątą już edycję Festiwalu Filmoteki Szkolnej oficjalnie otworzyli: kanaclerz naszej Uczelni - Maciej Ślesicki, Pełnomocniczka Dyrektora PISF - Anna Sienkiewicz-Rogowska, Przedstawicielka Centrum Edukacji Obywatelskiej - Alicja Pacewicz oraz Agata Sotomska z PISFu, która poprowadziła galę.
Na otwarciu nie zabrakło aktorów młodego pokolenia, m.in. Julii Kijowskiej czy Piotra Głowackiego.

Program FILMOTEKA SZKOLNA ruszył na początku 2009 roku wraz z nieodpłatnym przekazaniem wszystkim polskim szkołom ponadpodstawowym pakietów filmowych. Znalazło się w nich 55 wybranych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych oraz omówienia i scenariusze analizy filmowej. Doboru filmów dokonał zespół naukowców z zakresu filmoznawstwa, kulturoznawstwa, medioznawstwa, psychologii i pedagogiki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.


Feedback