Gościem Liceum Filmowego był Szczepan Ligęza.Podróżnik, który postanowił przeżyć swoje 26 urodziny w sposób wyjątkowy, zwiedzając w ciągu roku 26 państw. Przemierzył blisko 120 000 km, 6 kontynentów i ponad 20 krajów, z których część została uwieczniona na filmiku "The Epic Apple Journey Around the World".

Wszystko zaczęło się w lipcu 2013 roku, kiedy to rozpoczął pracę w małej norweskiej firmie, której placówki rozmieszczone były w Norwegii, Malezji,Meksyku i Etiopii, co jak się okazało było kluczowym aspektem umożliwiającym dalsze podróże. Kuala Lumpur, Trondheim, Addis Abeba i Xalapa w Meksyku stały się bazami wypadowymi dla dalszych wypraw. 

Szczepan podróżował z... zielonym jabłkiem. Dlaczego akurat zielone jabłko? Powody podobno są dwa. 
Natchnieniem był film "Into the Wild" i dialog, który bohater Alex Supertramp prowadzi z jabłkiem: "You know, you're really good. I mean, you're like... a hundred, thousand times better than like any apple I've ever had. I'm not Superman, I'm supertramp. You're Superapple. You're so tasty. You're so organic, so natural. You're the apple of my eye".
Po drugie zielone jabłko jest pozytywne, smaczne, uniwersalne, wszędzie dostępne i pozbawione politycznych podtekstów. W każdym zakątku globu znajdują się zielone jabłka, tak samo jak zwykli ludzie. Podróż Szczepana ukazuje, że można dzielić się radością z ludźmi na całym świecie i co ważniejsze, nie potrzebny jest żaden powód by ruszyć w świat, potrzebna jest tylko idea, pomysł, a reszta sama się ułoży.

Uczestnikom spotkania opowiadał o swoich rozlicznych przygodach, pokazywał zdjęcia i filmiki, odpowiadał na pytania. 

"The Epic Apple Journey Around the World"

 

Feedback