Kolejnym Gościem cyklu "Moja Dziesiątka" był Robert Wichrowski, reżyser, realizator reklam i teledysków. Absolwent historii i politologii na Uniwersytecie Gdańskim, kursu reżyserii filmowej A.Wajdy przy PWST w Krakowie (1997) i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi (1999). Reżyser popularnych seriali, między innymi "Szpilki na Giewoncie", "Brzydula", "Komisarz Alex", "Na Wspólnej". Uczniom Liceum Filmowego zaprezentował 10 swoich największych inspiracji, które miały wpływ na jego twórczość. 

1. Henryk Mikołaj Górecki: „Symfonia No. 3”

2. Arvo PartFratres

3. Charles Chaplin

4. Vittorio de Sica  „Złodzieje rowerów

5. Albert Camus / Luchino Visconti „Obcy

6. Alberto Moravia / Jean-Luc Godard „Pogarda”

7. Michelangelo Antonioni

8. Andriej Tarkowski

9. Chuck Palahniuk / David Fincher „Fight Club

10. Carlos Reygdas

 
         
 
         
 

Feedback